زهرا فلاحت

نرم افزار جمینی Gemini

دانلود جمینی

نرم افزار جمینی

یکی از ابزارآلاتی که باعث ایجاد تغییر در این حرفه شده است نرم افزار طراحی الگو جمینی است. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توان الگو و سایز بندی های لباس را طراحی کرد.

این نرم افزار الگوهای ارائه شده را تحلیل کرده و با توجه به سایز الگو و همچنین ابعاد پارچه، بهترین چینش را به شما ارائه می‌دهد تا شما با استفاده از کمترین میزان پارچه، الگوهای خود را چیده و پارچه را برش بزنید. در واقع این نرم افزار به شما کمک می‌کند کار خود را به شکلی پیش ببرید که کمترین دور ریز پارچه را مشاهده کنید. البته باید به یک نکته بسیار مهم نیز توجه کرد و آن این است که شما می‌توانید بر مبنای جنس پارچه و خواست خود این چینش را تغییر داده و با توجه به نیازتان چینش الگو را انجام دهید.

همچنین تولیدکنندگان لباس می توانند در کم ترین زمان ممکن طراحی بی نقصی را انجام دهند و یک الگوی مناسب تولید کنند. طراحان و تولید کنندگان لباس می توانند با یادگیری نرم افزار جمینی الگوی مورد نظر خود را به راحتی طراحی و پیاده سازی کنند و با کمک جدول هایی که با تایید فرد به نرم افزار اضافه می شود می توانند سایزی متناسب با الگوی خود انتخاب کنند. به همین دلیل است که سایزبندی با استفاده از نرم افزار جمینی به راحتی انجام می شود. در این نرم افزار سایز بندی الگو به دو روش خودکار و نقطه ای انجام می شود.

از دیگر قابلیت های این نرم افزار این است که اگر اشکالی در طراحی لباس وجود داشته باشد، قبل از این که طرح روی پارچه پیاده شود فرد می تواند اشکال را در نرم افزار ببیند و پس از مشاهده ی اشکالات احتمالی فرد می تواند ایرادات را برطرف کند و متناسب با سایز بندی های مدنظر خود، طرح مورد نظر خود را ایجاد کند.

نرم افزار جمینی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا نحوه چینش الگوهای خود را انتخاب کرده و با توجه به خواست، سلیقه، نیاز، جنس پارچه، اولویت‌ها و مواردی از این دست، چینش پارچه را انجام دهید.این روش‌ها عبارتند از:

  • چیدمان خودکار توسط نرم افزار
  • به صورت دستی
  • تلفیقی

چند مزیت استفاده از نرم افزار طراحی الگو جمینی

  1. ارائه طول و وزن پارچه
  2. کاهش مصرف پارچه
  3. چیدمان الگو بهینه
  4. داشتن ابزار و توابع متنوع
  5. سازگاری و ارتباط با دستگاه های حوزه با طراحی لباس
  6. استفاده از منحنی در الگوهای مورد نظر
  7. پذیرش شروط مختلف در هنگام چینش الگو و پشتیبانی از فرمت فایل ها

چرا باید از نرم افزار جمینی استفاده کنیم؟

نرم افزارهای بسیاری در دنیا وجود دارند که می‌توانند شما را برای یک چینش بهتر الگو یاری کنند اما در کشور ما رایج‌ترین و محبوب ترین آنها جمینی(Gemini) است. دلیل محبوبیت این نرم افزار به تاکید متخصصین بازمی‌گردد که پس از بررسی‌های بسیار، بازدهی این نرم افزار را بیش از دیگر نمونه‌های موجود دانسته و اعلام داشته‌اند که جمینی می‌تواند سبب افزایش بازدهی کسب و کار شده و هزینه‌های بسیاری را کاهش دهد. از طرف دیگر صرفه‌جویی در زمان یکی از فاکتورهای اصلی این نرم افزار است که می‌تواند شما را برای کسب بهترین نتیجه یاری کند.

نرم‌افزار طراحى الگو و سایزبندى جمینی (Gemini)، محصولى کامل در مسیر طراحی اصولی، دقیق، سریع و بی‌عیب بوده که کاملا بر اساس نیاز تولید کنندگان پوشاک طراحی شده است. این نرم افزار می‌تواند بدون هیچ محدودیتی، الگوی مورد نظر شما را با توجه به جدول استاندارد سایزهای موجود، در آرشیو خود سایزبندی کرده و مطابق با متد دلخواه شما عمل کند.

نرم افزار جمینی

نکته مهم جهت استفاده از این نرم افزار این است که می‌تواند با کمک رابط کاربرى فارسى، قابلیت ارتباط با سایر محصولات نرم‌افزارى معتبر دنیا و دستگاه‌هاى سخت‌افزارى توسعه یافته پوشاک همچون دیجیتایزر، پلاتر، دستگاه برش خودکار و… را داشته باشد. از طرف دیگر اگر الگو دارای سایزبندی باشد که عموما در تولیدی‌ها به این شکل است، تمام سایزها به‌صورت مستقیم از طریق دیجیتایزر وارد سیستم این نرم افزار می‌گردند.از طرف دیگر استفاده از دو زبان فارسی و انگلیسی در طراحی آن، بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته طراحی الگو همچون ایجاد ساسون، جابه‌جایی ساسون، اجرای پلیسه با مدل‌های گوناگون، توجه به درز لباس، ایجاد چرت، اوازمان و مواردی از این دست، شرایطی را به وجود آورده است که هر فردی به سادگی می‌تواند الگوی مورد نظر خود را طراحی کرده و چینش آن را انجام دهد. از طرف دیگر ایجاد منحنی‌های کامل و یک شکل در طراحی الگو، امکان کنترل بهتری در مسیر ترسیم منحنی ایجاد کرده است.

برای دانلود نرم افزار جمینی روی دانلود کلیک کنید.

ورژن X9
ورژن X19

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.